Omschrijving
Deze kampeer en hostelreis in overlandtruck begint in Johannesburg, vanwaar u via de Panorama route naar Kruger Nationaal Park gaat.
U bezoekt Swaziland, Mozambique, St. Lucia Wetlands, de Wild Coast en de Drakensbergen. Vervolgens Lesotho, Addo Elephant Park, Tstsikamma National Park, Oudtshoorn en Stellenbosch en het eindpunt Kaapstad.
U ontmoet u de gastvrije, vriendelijke mensen van Swaziland,u maakt wandelingen op prachtige plekken midden in de natuur, geniet van de overweldigende flora en fauna en relaxt aan de kust van Mozambique.
Dit is een Afrikaans avontuur met een mix van ervaringen; actie, relaxen, cultuur, wandelingen en gamedrives in overweldigend Afrika. Minimaal aantal deelnemers: 4 - Maximaal aantal deelnemers: 16
Klik hier voor een routekaartje.
Deze reis doet de volgende provincies en landen aan: Gauteng, Mpumalanga, Swaziland, Mozambique, Kwazulu Natal, Oost Kaap, Lesotho en West Kaap (klik op de link voor meer informatie).
21 daagse groepsreis; Overweldigend Afrika ER 304 (UBOSC)
Reisschema:
Dag 1 Johannesburg
Vandaag is uw groeps bijeenkomst om 18.00u. Vraag bij de receptie waar deze bijeenkomst plaats vindt en geniet van uw vrije dag in zakenstad Johannesburg. Er zijn tal van mogelijkheden om beter kennis te maken met deze bruisende stad, zie daarvoor de lijst met optionele activiteiten. Tijdens de bijeenkomst wordt uw paspoort gecontroleerd en het geld voor de reis geïnt door de groepsleider. Na de bijeenkomst kunt u ervoor kiezen om met de groep te gaan eten (niet inbegrepen).
Optionele activiteiten: zie lijst
Dag 2 - 3 Kruger Nationaal Park
Na het ontbijt verlaten we de stad. We gaan van Gauteng naar de Mpumalanga provincie. Een trip langs de prachtige Panorama route. Op onze weg door dit schitterende landschap gaan we wat stops maken om te genieten van de uitzichten. Uitzichten met prachtige namen als; God's window, Bourke's Luck, de drie rondavels en de magnifieke Blyde River Canyon.
We rijden verder richting het Kruger Park en dan begint ook direct de kennis making met de wilde dieren. We gaan natuurlijk op zoek naar de Big Five, maar ook naar al die andere dieren. We arriveren in de late middag bij onze kampeer plek. U zult heerlijk slapen met de geluiden van de Afrikaanse dieren op de achtergrond. Morgen is het vroeg dag! Koffie, thee en rusks zijn het snelle en vroege ontbijt op deze ochtend. Het grootste gedeelte van de dag zal in het teken staan van het spotten naar wild en vogels. We stoppen bij verschillende waterplaatsen, waar we grote kans hebben diverse dieren te zien. En telkens weer verbaas je je over de prachtige natuur van Zuid-Afrika. Op de tweede avond kunt u een nightdrive maken met een plaatselijke ranger (niet inbegrepen). Zo kunt u kennis maken met het nachtleven en misschien wel een roofdier spotten. Overnachting op een camping met gezamenlijk gebruik van faciliteiten voorzien van warm en koud water (reistijd ± 8 - 10 uur).
Optionele activiteiten; Night game drive, ochtend safari wandeling
Dag 4 Swaziland
Langzaam rijdend verlaten we Kruger Park, om zo nog wat meer dieren te kunnen spotten. De tocht voert ons verder richting het zuidoosten, we gaan vandaag het Koninkrijk Swaziland bezoeken. Normaal gesproken zijn er geen problemen bij het overgaan van de grens, maar in bepaalde tijden van het jaar, kan het wat meer tijd in beslag nemen. Onze eindbestemming van vandaag is Hlane Royal National Park. Dit uitgestrekte park van bushveld en zeer oude hardhout bomen is het grootste in het koninkrijk, en is een thuis voor de grootste kuddes wilde dieren. We gaan hier, met een gids, te voet erop uit. Hopelijk vinden we het spoor, wat ons zal leiden naar de witte neushoorn. Maar we zouden ook zomaar een leeuw of olifant op het spoor kunnen komen. We kamperen in het National Park (reistijd ± 9-10 uur).
Dag 5 - 6 Mozambique Beach Camp
Mozambique was ooit een Portugese kolonie. Na de burgeroorlog, die eindigde in 1992, is het vandaag de dag nog altijd een arm land, maar u zult zich hier welkom voelen. We gaan van Hlane National park via de Golela grenspost de provincie Maputaland in. Eenmaal de grens gepasseerd verlaten we de truck en gaan met 4x4's verder richting de prachtige kust. De namiddag en de volgende dag; blauwe zee en uitgestrekte stranden. En die nodigen uit tot verschillende activiteiten. U kunt hier op verschillende manieren de zee en haar wildlife gaan ontdekken. Maar ook gewoon heerlijk relaxen op het strand, met een kokosnoot-cocktail! Dit is de plek om vis te eten en u bent gewaarschuwd; de Peri Peri saus is hier de beste en de heetste van de wereld. 2 Overnachtingen op een Basic camping met gedeelde faciliteiten (reistijd ± 6-7 uur).
Optionele activiteiten; snorkelen, duiken, dolfijn cruise, boot trip
Dag 7 St. Lucia Wetlands
Op weg naar Zululand en Lake St. Lucia voor een totaal andere water ervaring. Dit gebied is in 1999 uitgeroepen tot wereld erfgoed en bij het zien van dit alles, zal dat u niet verbazen. St. Lucia wetlands of iSimangaliso genoemd huist duizenden verschillende vogels, zoogdieren en reptielen. De meest populaire inwoners zijn de krokodillen en de nijlpaarden, er zijn er honderden van! Vanmiddag kunt u een boot trip maken in dit prachtige gebied en zo, vanaf het water, het dierenleven op de oever gade slaan (niet inbegrepen). Vanavond zult u waarschijnlijk in slaap vallen met het gezang van de kikkers op de achter grond! We kamperen met gezamenlijk gebruik van basic faciliteiten (reistijd ± 4-5 uur).
Optionele activiteit: 2 uur durende boot cruise
Dag 8 Zululand
Voor dag en dauw op om op weg te gaan naar de Valley of Thousand Hills, het hart van Zululand. Hier krijgen we te zien hoe vandaag de dag de Zulu's leven. We krijgen hier een traditionele maaltijd, met zang en dans als entertainment. Om daarna heerlijk in slaap te vallen in een traditionele Zulu hut (reistijd ± 2 -3 uur).
Dag 9 Durban
Durban is de grootste havenstad van Zuid-Afrika en de toegangsweg naar het Koninkrijk van Zululand. Na het ontbijt vertrekken we richting deze energieke stad. Indiërs, Engelsen en Zulu's zorgen voor een samensmelting van cultuur en prachtige culinaire gerechten. Er is van alles te zien en te ondernemen in deze bruisende stad, met prachtige stranden en een sprankelend nachtleven. We zullen vanavond een gezamenlijk diner hebben en afscheid nemen van degenen die ons in Durban zullen verlaten. Een welkomst diner voor degenen die zich nu bij de groep aansluiten tot ons eindpunt Kaapstad. Overnachting in een eenvoudig hotel in Durban (reistijd ± 2 - 3 uur).
Optionele activiteiten; Wet en wild Durban, Sea world, Juma Moskee, surf lessen, kunst galerij, Bay cruise
Dag 10 - 11 Drakensbergen
We verlaten Durban en gaan landinwaarts naar de majestueuze Drakensbergen. De Drakensbergen is de hoogste bergketen van Zuid-Afrika (3482 m) en vormt een gedeelte van de grens tussen Lesotho en Zuid-Afrika. De Zulu's noemen deze bergketen 'Ukhahlamba' wat barrière van Speren betekend en dit natuurgebied biedt een thuis aan verschillende soorten flora en fauna. We arriveren laat in de middag. Activiteiten zijn dan ook voor de volgende dag gepland. U kunt hier heerlijk wandelen en o.a. rotsschilderingen bekijken. In deze bergketen jagen de lammergier, de zwarte arend en de steppen arend op de diverse soorten klein wild. Ook ziet u hier ongetwijfeld diverse bokken. U kunt kiezen uit een korte hike (±1 uur en inbegrepen) of voor wie de uitdaging aan wil gaan, een dag hiken met een lokale gids. 2 Overnachtingen in slaapzalen met gezamenlijk gebruik van faciliteiten (reistijd ± 6 - 7 uur).
Optionele activiteiten: Amphitheatre Day Hike, Mont-Aux-Sources Day Hike
Dag 12 - 13 Lesotho Highlands
We gaan vandaag naar het prachtige "Kingdom in the sky"; Lesotho. Een bergachtig koninkrijk ingesloten, als een eiland, door Zuid- Afrika. De route loopt via het spectaculaire Golden Gate National Park. Een gebied bekend door zijn zandstenen rotsformaties. Rijdend door dit gebied kunnen we zebra's, mongoose, elanden en honderden verschillende vogels spotten. Tijd om de grens over te gaan, dus paspoorten bij de hand. We rijden Lesotho in naar de accommodatie voor de nacht. Morgen hebben we de hele dag om meer te zien van Lesotho. Op het programma staat een dorpswandeling, maar er zijn tal van optionele activiteiten die u te voet of per Basotho pony kunt doen, het lokale vervoermiddel hier in de bergen. 2 overnachtingen in slaapzalen met gezamenlijk gebruik van faciliteiten (reistijd ± 7-9 uur).
Optionele activiteiten: Village, School and Museum Hikes, Bushman Paintings Hike, Pitseng Day Hike, Pony Trek - Village, Pony Trek - Bushman Painting, Overnight Pony Trek.
Dag 14 - 15 Wild Coast / Cintsa
De prachtige bergen achter ons latend gaan we zuidwaarts naar de kust. Niet zomaar een kust maar de spectaculaire, ongerepte Wild-Coast van Zuid-Afrika. We zullen vroeg in de avond aankomen in Cintsa, een klein dorp, waar we tijd hebben om te relaxen. Alvorens er de gelegenheid is deel te nemen aan een groepsdiner (niet inbegrepen). In dit schattige dorp, waar de Xhosa mensen hun wortels hebben liggen en hun leefstijl nog steeds vol is van traditie en oude gewoontes, vindt u vriendelijke mensen. Geniet aan de kust van een drankje bij zonsondergang. Morgen is er tijd om het dorp te verkennen of te verblijven op de prachtige stranden. 2 Overnachtingen op een camping met gebruik van gezamenlijke faciliteiten (reistijd ± 10-12 uur).
Optionele activiteiten: dorps tour, hiking, zwemmen, mountain biken en surfen
Dag 16 Addo Elephant National Park
Vroeg op, voor een snel ontbijt, om daarna de kust achter ons te laten op naar Addo Elephant National Park. Dit prachtige reservaat is in 1931 gecreëerd om de laatste 11 olifanten in dit gebied te beschermen. Vandaag de dag zijn er meer dan 400 olifanten, maar u kunt hier ook de buffel, zwarte neushoorn en allerlei antilopen tegenkomen. Ook de kleine, met uitsterven bedreigde, bijzondere mestkever verdient aandacht als we hier in de namiddag een gamedrive gaan doen. Overnachting op een camping met gebruik van Basic gezamenlijke faciliteiten (reistijd ± 7 - 8 uur).
Optionele activiteit: night game drive
Dag 17 - 18 Garden route / Tsitsikamma National Park
De komende dagen verblijven we op het mooiste stukje van de Garden route. Het Tsitsikamma National park gelegen tussen het land en de zee, waar zeer oude bossen de spectaculaire golven van de Indische oceaan ontmoeten. Een prachtige plek voor wandelingen en het spotten van dieren. Genietend van Afrikaans fynbos, een unieke begroeiing, ziet u mogelijk bavianen, andere soorten apen en talloze vogels. Maar ook dolfijnen, de otter en (in het voorjaar) de walvissen zijn hier vaak te zien. Er zijn tal van mogelijkheden om avontuurlijk de dag door te komen b.v.; bungee jumpen, hier maakt u de hoogste sprong ter wereld! Een Boomtoppen tour, paardrijden op het strand of snorkelen. 2 Overnachtingen in Tsitsikamma National Park op een camping met gebruik van gezamenlijke basis faciliteiten (reistijd ± 4 - 5 uur).
Optionele activiteiten: Bungee Jumping, Canopy tour, Snorkelen
Dag 19 Oudtshoorn
Via Knysna, waar we een stop maken om even de benen te strekken, gaan we naar de Karoo Regio. We bezoeken hier de struisvogel hoofdstad van de wereld; Oudtshoorn. Eind 19e begin 20e eeuw waren struisvogelveren heel erg populair en was deze stad een sprankelende, rijke plaats. Helaas voor de 'Veren Baronnen" stortte de markt in en na jaren van armoede bloeide de economie weer op. Nu zijn het niet alleen de veren, maar het vlees, het leer en de eieren die de vogel en Oudtshoorn weer op de kaart zetten. Op onze korte trip door het dorp zien we talloze struisvogel souvenirs. We kamperen op een plek met warme douches en toiletten (reistijd ± 3 - 4 uur).
Optionele activiteiten: Cango caves, cheeta centrum
Dag 20 Stellenbosch wijnlanden
De dag begint met een bezoek aan de prachtige Cango Caves, waar we alles leren over het ontstaan en de geschiedenis van deze bijzondere plek van een lokale gids. Via de schilderachtige route over de R62 langs plaatsjes als Calitzdorp, Ladysmith, Montagu en Robertson bereiken we in de namiddag Stellenbosch. Na ingecheckt te zijn gaan we er op uit om in dit karakteristieke dorp de lokale producten te proeven. Overnachting in Stellenbosch of omgeving (reistijd ± 7 - 8 uur).
Dag 21 Cape Town
Een prachtige manier om de wijnlanden te verkennen is per fiets. We gaan er per tweewieler op uit, om één van de vele wijnestates te bezoeken. Daar blijft het vast niet bij want er moet natuurlijk geproefd worden. Nagenietend van de fietstocht en de wijn gaan we verder naar Cape Town waar onze reis in de namiddag eindigt. Cape Town, met de beroemde Tafelberg, mooie kustlijn en een gezellig stadscentrum is één van Zuid-Afrika's mooiste steden. Er is van alles te doen, mogelijk wilt u uw reis dan ook verlengen om deze stad wat beter te leren kennen. U wordt afgezet in het centrum van de stad waar uw prachtige rondreis eindigt (reistijd 2-3 uur).
Wij kunnen voor u accommodatie, transfer en vluchten regelen bij aanvang of einde van de tour. Deze reis kan gecombineerd worden met andere reismogelijkheden uit ons totale reisaanbod.
Vraag ons naar de mogelijkheden.
Optionele Activiteiten:
|
Area |
Activity |
|
Johannesburg |
Gold Reef City and heritage mijn tour |
|
Johannesburg |
Museum Africa |
|
Johannesburg |
Apartheid Museum |
|
Johannesburg |
Art Gallery |
|
Kruger National Park |
Night game drive |
|
Kruger National Park |
Ochtend safari wandeling |
|
Mozambique |
Duiken |
|
Mozambique |
Snorkellen |
|
Mozambique |
Dolfijnen cruise |
|
Mozambique |
Boot cruise |
|
St Lucia Estuary |
2 uur boot cruise |
|
Durban |
Wet and Wild and Sea World Combo |
|
Durban |
Wet and Wild |
|
Durban |
Sea World |
|
Durban |
Bay Cruise |
|
Durban |
Art Gallery |
|
Durban |
Juma Mosque |
|
Durban |
Surf Lessen |
|
Drakensberg |
Amphitheatre Day Hike |
|
Drakensberg |
Mont-Aux-Sources Day Hike |
|
Malealea |
Dorp, School and Museum Hikes |
|
Malealea |
Bushman Paintings Hike |
|
Malealea |
Pitseng Dag Hike |
|
Malealea |
Village Pony Tocht |
|
Malealea |
Bushman schilderingen Pony Tocht |
|
Malealea |
Pony Tocht met overnachting |
|
Cintsa |
Dorps tour |
|
Cintsa |
Mountain bike tocht |
|
Cintsa |
Surf School |
|
Addo Elephant Park |
Night game drive |
|
Tsitsikamma |
Bungee Jumping |
|
Tsitsikamma |
Canopy tour (boomtoppen) |
|
Tsitsikamma |
Snorkellen |
|
Oudtshoorn |
Cango Caves |
|
Oudtshoorn |
Cheetah encounter |
|
Cape Town |
Haven Cruises |
|
Cape Town |
Fietsen, Table Mountain |
|
Cape Town |
Duiken zonder uitrusting |
|
Cape Town |
Duiken met eigen uitrusting |
|
Table Mountain |
Hiking/Rots klimmen |
|
Cape Town |
Abseiling and Kloofing |
|
Cape Town |
Botanische Tuinen |
|
Cape Town |
Tocht naar Robben Island |
|
Cape Town |
Bo-Kaap Museum |
|
Cape Town |
SA National Gallery |
|
Cape Town |
District Six Museum |
|
Cape Town |
Table Mountain |
|
Cape Town |
South African Museum |
U kunt deze reis boeken inclusief of exclusief vlucht. Wilt u een vlucht boeken klik: vluchten
Wilt u een reis- en annuleringsverzekering afsluiten klik: reisverzekeringen
Heeft u advies nodig of meer informatie neem dan contact met ons op klik: contact

|
Reisduur: |
21 dagen, 20 nachten |
|
Vertrek: |
7 & 21 april; 5 & 19 mei; 9 & 16 juni |
|
Accommodatie: |
Hotel, Tenten met met faciliteiten, Homestay, Dormitory, Lodge |
|
Verzorging: |
19x ontbijt, 16x diner |
|
Prijs: |
per persoon op basis van 2 personen |
|
Startpunt: |
Johannesburg |
|
Richtlijn start tijd van reis: |
18:00u |
|
Eindpunt: |
Kaapstad |
|
Min/Max deelnemers: |
4 min / 16 max |
|
Malariagebied: |
Ja |
|
Leeftijd: |
vanaf 18 |
|
Reiskenmerken: |
active, adventure |
|
Extra activiteiten mogelijk: |
zie lijst, prijs op aanvraag |
|
Landen: |
Zuid Afrika, Mozambique, Lesotho, Swaziland |
|
Hoogtepunten |
Johannesburg, Kruger NP, Swaziland, Zululand, Durban, Mozambique, Drakensbergen, Lesotho Highlands, Wild Coast, Addo NP, Garden route, Oudtshoorn, Winelands, Stellenbosch, Kaapstad |
|
Bagage voorwaarden: |
een zachte tassen, niet meer dan 10 kg |
|
Internationaal gezelschap: |
Ja |
|
Taal reisleiding: |
Engels |
|
Single accom. mogelijk: |
Ja, toeslag |
|
Zelf participeren: |
Ja |
|
Visa nodig: |
ja |
|
Inbegrepen
|
Niet Inbegrepen |
| Omschrijving | 01/01/12 tot 31/12/12 |
|---|---|
| ER 304; Overweldigend Afrika | € 1.444,00 |